Kamna

Na našem E-shopu najdete nově také Kamna, krbová kamna nebo krbová kamna s výměníkem či krbové vložky na dřevo, uhlí, pelety, jiná tuhá paliva. Kamna se nyní zase stávají populární díky levnému topení dřevem a posledních letech často nahrazují plynové a elektrické kotle. Kamna na dřevo jsou levnější možností k vytápění domů, chalup či chat. Nabízíme množství kamen s výměníkem nebo bez výměníku. Prodáváme pouze osvěčené výrobce s nejlepší kvalitou provedení. Doporučujeme krbová kamna české výroby značky Romotop, Wamsler a HAAS+SOHN!

Neváhejte nás kontaktovat při výběru kamen. Naši zkušení prodejci Vám profesionálně poradí namíru.

Kamna

Vaasa Plus III teplovzdušná kamna HAAS+SOHN

Vaasa Plus III teplovzdušná kamna HAAS+SOHN

Vaasa Plus III teplovzdušná kamna HAAS+SOHN Designová řešení krbových kamen HAAS+SOHN...

Vaše cena: 9 990,00 Kč 9 490,00 Kč

Vaasa Plus V teplovzdušná kamna HAAS+SOHN

Vaasa Plus V teplovzdušná kamna HAAS+SOHN

Vaasa Plus V teplovzdušná kamna HAAS+SOHN Designová řešení krbových kamen HAAS+SOHN...

Vaše cena: 9 990,00 Kč 9 491,00 Kč

Vaasa Plus IV teplovzdušná kamna HAAS+SOHN

Vaasa Plus IV teplovzdušná kamna HAAS+SOHN

Vaasa Plus IV teplovzdušná kamna HAAS+SOHN Designová řešení krbových kamen HAAS+SOHN...

Vaše cena: 9 990,00 Kč 9 491,00 Kč

Nordic teplovzdušná kamna HAAS+SOHN

Nordic teplovzdušná kamna HAAS+SOHN

Nordic teplovzdušná kamna HAAS+SOHN Designová řešení krbových kamen HAAS+SOHN Rukov jsou...

Vaše cena: 10 990,00 Kč 10 440,00 Kč

Grand mini II teplovzdušná kamna HAAS+SOHN

Grand mini II teplovzdušná kamna HAAS+SOHN

Grand mini II teplovzdušná kamna HAAS+SOHN Designová řešení krbových kamen HAAS+SOHN...

Vaše cena: 13 490,00 Kč 12 815,00 Kč

Přední výrobci kamen

Přemýšlite o koupi kamen a nevíte pro jakou značku se rozhodnout? Povíme si o výrobců kamen jak českých tak zahraničních a jejich kontrétních produktech.

Romotop

Firma ROMOTOP spol. s r.o., která vznikla 31. srpna 1992, významně ovlivnila průnik krbových kamen na český trh. Z původní malosériové výroby se postupně v Suchdole nad Odrou vyvinulo pracoviště s nejmodernějším technologickým zázemím, silným konstrukčním a obchodním potenciálem. V oblasti designu, vývoje a kvality spalování patří Romotop mezi inovátory. Od Romotopu doporučujeme kamna STROMBOLI N01Kamna mají vyvýšené topeniště a otočný mechanismus. Krbová kamna mají velká prosklená dřívka s černým potiskem skla. Jestli preferujete kamna s jednoduchými tvary a řešením jsou pro Vás ideální krbové kamna TALA 01. Kamna mají regulaci primárního a sekundárního přívodu vzduchu. Pokuď chcete aby kamna zapadli do vašeho interiéru doporučujeme NATURA 10Jednoduchý a elegantní design krbových kamen NATURA umožňuje umístění kamen do jakéhokoliv interiéru. Díky keramickému obkladu s vysokou škálou barevných variant.

Video ke kamnům Romotop STROMBOLI N01

 

HAAS+SOHN

 

Firma HAAS+SOHN Rukov, s.r.o. vznikla v roce 1995 spojením bývalé tradiční rumburské firmy Rukov s rakouskou společností Reischl GmbH. Filozofií společnosti je vyrábět kvalitní výrobky za příznivou cenu a především spokojenost zákazníků. Tuto filozofii dokumentují časté a vysoké investice do modernizace technologií a kvalitní servis vlastních výrobků. Výrobky splňují veškeré požadavky na moderní topidlo a na jejich vývoji se podílí přední české a zahraniční designerské firmy. Designová řešení kamen jsou hřejivým doplňkem moderně zařízených domácností i rekreačních chalup a tradičně pojatých interiérů. 

 

Z dílny firmy HAAS+SOHN doporučujeme kamna  Grand Max Plus 11 , které můžete připojit ke stávajícímu topnému systému s elektrickým nebo plynovým kotlem. Díky tomu je možné Grand Max Plus 11 využít k vytopení celého domu.

HS Flamingo - představení kamen od HS Flaminga ve videu

 

Společnost HS Flamingo s.r.o. je největší velkoobchod s kompletním sortimentem pro stavbu krbů v České republice. Dále je naše společnost výrobcem a výhradním prodejcem vysoce kvalitních krbových kamen HS Flamingo, teplovodních krbových vložek Aquaflam a silnostěnných kouřovodů. Jsme ryze českou společností s dlouholetými zkušenostmi na trhu. 

Jaká kamna doporučujeme od firmy HS Flamingo? Skvělá cena ku výkonu je u kamen Krbová kamna HS Flamingo ESPO I. Pokuď chcete kvalitně provedená kamna a nevadívám si připlatit doporučujeme Krbová kamna AQUAFLAM VARIO ® - SAPORO.

Video ke kamnům HS Flamingo ESPO I

 

Druhy kamen

Chalupářská kamna

Chalupářská kamna jsou levnější variantou ze sortimentu kamen, obvykle mívají dvoje dvířka, kde horní dvířka slouží k dávkování paliva a spodní k odebírání popelu. Většina chalupářských kamen má v horní části pod poklopem skrytou plotnu, kterou můžete využít k vaření. Mezi hlavní výrobce chalupářských kamen patří firmy Wamsler a KOVOPLAST.

 

Krbová kamna

Krbová kamna jsou oblíbeným designovým doplňkem v obývacích pokojích, které vám zpříjemňují celkovou atosféru díky čelním průhledným dvířkám, skrze které na vás dýchne atmosféra živého ohně. Krbová kamna jsou využívána jako levnější zdroj tepla oproti elektrickým, nebo plynovým topením. Mezi hlavní tahouny krbových kamen patří HAAS+SOHN a Jotul.

 

Krbová kamna na pelety

jsou krby, kde se jako palivo používají pelety, což jsou kapsle, které můžou obsahovat biomasu, nebo dřevo. Jejich výhoda je, že mají vysokou výhřevnost a jsou ekologické. Krbová kamna na pelety vyrábí mimo jiné firma HAAS+SOHN.

 

 

Kamna s výměníkem

Kamna v této kategorii mají připojení na stávající rozvod horké vody, kterou ohřívají a vy s ní tak můžete pomocí radiátorů a podlahového topení vytápět celý byt, nebo dům. V této kategorii naleznete nejen litinové, ocelové, nebo keramické krby s výměníkem, ale také sporáky s výměníkem. V této kategorii můžeme kromě osvědčených klasik HAAS+SOHN a Jotul doporučit třeba i kamna od výrobce Romotop.

 

Krbové vložky

Krbové vložky jsou levnějším řešením pro to, jak mít v bytě, či domě konečně pravý krb. Obvykle bývají levnější, než krby, ale za cenu toho, že dostanete jen samotnou vložku a zbytek musíte dozdít sami. Doporučujeme vložky od českého výrobce HAAS+SOHN.

 

Sporáky

Jsou speciální kamna, která nejen vytápí vaší kuchyň, ale i je můžete využít jako klasický sporák, nebo troubu. Tyto kamna mají navíc speciální nastavení dolního roštu, aby v nich vydržel žár nejméně 12 hodin bez přikládání a vy ste kdykoliv mohli znovu přiložit a roztopit během momentu kamna a vařit. Většina sporáků má i vestavěné teploměry, abyste věděli kolik stupňů je v troubě a na kolik pečete. Tahounem v této podkategorii je mimo českého výrobce HAAS+SOHN i výdobce Wamsler.

 

Elektrická kamna

Elektrická kamna jsou nejen zajímavým interiérovým doplňkem dokonale imitujícím oheň, ale současně výkonným topidlem s tichým chodem. Kamna jsou vybavena ventilátorem, kvalitním topným tělesem, nebo kontrolou proti přehřátí. V našem eshopu nabízíme elektrická kamna od výrobce SHARKS.

 

Kamna na biolíh

 

Biokrby jsou krby spalující tekutý biolíh. Hoří v nich tedy živý oheň, který je ale bez kouře, bez sazí, bez špíny a bez zápachu. Navíc nepotřebujete dlouhohou a pracnou přípravu dřeva. Naopak! Jednoduše otevřete láhev biolihu a nalijete ji do zásobníku. Zapálení biokrbu je potom dílem okamžiku a přitom maximálně bezpečné. Oheň v biokrbu se rozhoří naprosto plynule během několika minut.

 

Jak vybrat vhodná krbová kamna?

Před výběrem krbových kamen si musíme uvědomit, co doopravdy od krbových kamen očekáváme a jaká krbová kamna se k našemu účelu budou hodit. Nejdůležitějším faktorem, podle kterého je potřeba kamna vybírat je požadovaný výkon. 

Jaký výkon zvolit?

Jedním z nejdůležitějších prvků, dle kterého vybíráme krbová kamna je požadovaný výkon. Musíte, si uvědomit kolik m3 budou muset krbová kamna vytápět. Tvrdí se, že 1kW výkonu kamen pohodlně vytopí 20 m3 obytného prostoru, u novostaveb činí výkon 1 kW na 40 m3. Výběr krbových kamen rozhodně nepodceňujte. Sledování podstatných parametrů vám zajistí, že kamna splní svoji funkci, budou vhodně vytápět váš dům a později vám ušetří mnohá trápení.

Umístění kamen

Jednou z věcí, kterou bychom měly řádně promyslet, je i umístění kamen. Od tohoto umístění záleží například i jejich velikost. Jedním z hlavních bodů kam kamna umístit je komín. Kamna by táke měla stát na podložce. Kamna jsou velmi těžka tak podle toho volte pevný podklad se stabilitou. Myslete na to že váha kamen vám pak může způsobit vážné potíže. Okraje nehořlavého materiálu by měly přesahovat kamna minimálně o 10 cm vzadu i po stranách a minimálně o 30 cm vepředu. Jsou to zadané minimální hodnoty, takže se nemusíme bát vytvářet podložku i větší. Jakékoliv hořlavé předměty by neměly být blíže bokům jak 20 cm (u jednoplášťových 40 cm) a zpředu více jak 80 cm u obou.

 

Externí přívod vzduchu

Externí přívod vzduchu

Pro každý oheň je potřeba zajistit potřebný přívod vzduchu pro spalovací proces. Spalovací proces je jen tehdy účinný, pokud má dostatečný přívod vzduchu. V opačném případě dochází k výraznému zhoršení spalovacího procesu, zakuřování skla a nadměrnému hromadění spalin ve spalovací komoře. Všichni výrobci samozřejmě zajišťují dostatečný přívod vzduchu do spalovací komory, ale velmi rychle se mění parametry bytů a domů. Dnešní domy se staví a rekonstrují tak, aby izolační vlastnosti byly co nejlepší a tím se dostává méně vzduchu do místnosti. 

Aby kamna nebo krbová vložka dobře hořely, potřebují dostatečný přísun vzduchu. Čím větší je topeniště a čím lépe izolované místnosti, tím potřebnější je přívod externího vzduchu – zvenku, z chodby nebo třeba ze sklepa. Hoření je pak nezávislé na vzduchu v místnosti. Externí vzduch je přiváděn přímo do topeniště, nebo je přívod zaústěn v podlaze pod topeništěm. U topenišť s nominálním výkonem nad 7 kW je přívod externího vzduchu nezbytný! 

 

 

Topení a ohřev vody pomocí krbových kamen

Krbová nebo i kachlová kamna mohou pro ohřev vody využít teplo, které by jinak odešlo komínem. Teplo na topení tak vlastně získáváme zdarma . Kromě regulační funkce, kdy výměník odebírá z kamen teplo na ohřev TUV a tím pádem přispívá k přenosu nadbytečného tepla to ostatních částí domu nebo chalupy. Topení zdarma to sice není, ale je to zpúsob, jak dosáhnout výrazné úspory za náklady na topení vody pomocí kotle.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pokud se rozhodujete, jaký zdroj tepelné energie zvolit pro vytápění Vašeho objektu, zajisté má i kamnařina co nabídnout. Topenení kamny se stalo opět populární díky zdražování elektřiny. Pořídit si krb nebo kamna s teplovodním výměníkem, výborný zdroj vytápění, ale podstata spočívá v nezávislosti. Nemusíte už býti závyslí na odběru plynu a vaše domácnost se stáva samostatná. Určitě doporučujeme pořídit si 2 a více zdrojů pro vytápění a pokud možno na sobě nezávislých. Kamna s teplovodním výměníkem doporučujeme Grand Max od Haas and Sohn

Jak a čím správně topit v krbových kamnech?

 Jak a čím ale v krbových kamnech efektivně a správně topit? Při topení v krbových kamnech je nejvýhodnější používat směs tvrdého a měkkého dřeva. Nejlepší české dřevo na topení je dub a borovice. Měkčí dřevo hoří ry

chleji a tím se postará o kvalitnější rozhoření tvrdšího dřeva. Přiložíte-li ještě kůrovou briketu, máte o dlouhotrvající teplo postaráno. Při nákupu dřeva je také třeba odlišovat mezi čerstvým dřevem a  suchým dřevem, s optimálním obsahem vlhkosti zhruba pod 15 % Čerstvé dřevo je nejlépe uskladnit na 1 až 2 roky v suchém prostředím ne příliš velkou vlchkostí. Tím pádem kupujte či spracovávejte dřevo s předstihem.  V interiéru pak dřevo skladujte s odstupem nejméně 80 cm od krbu, jak jsme si řekli v předešlém článku. Cenově výhodnější je připravit si dřevo sám bez zakoupení , edy z kulatiny udělat polena potřebné velikosti

Doporučujeme zakoupit štípač na dřevo a motorovou pilu. Na podpal je ideální nadělat si třísky z polena odpovídající délky, přičemž na podpal je nejlepší smrkové nebo jedlové dřevo, které rychle hoří. Jednotlivé kousky by neměly přesáhnout průměr 0,5-2,5 cm. Při topení v krbových kamnech dbejte také na to, že podle zákona o ochraně ovzduší se smí v domácích ohništích spalovat jen paliva s nízkou kouřivostí a suché dřevo v přírodním stavu.

Jestli si nejste při výběru kamen jistý, nebojte se nás kontaktovat. Naši školení zaměstnanci Vám pomohou vybrat přesně podle Vašich požadavků

STÁNKY JSOU NYNÍ V REKONSTRUKCI. BOHUŽEL NEJSME SCHOPNI VYKRÝT VAŠE OBJEDNÁVKY. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ

-----------------------------------------------------------------------

STÁNKY JSOU NYNÍ V REKONSTRUKCI. BOHUŽEL NEJSME SCHOPNI VYKRÝT VAŠE OBJEDNÁVKY. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ

 

STÁNKY JSOU NYNÍ V REKONSTRUKCI. BOHUŽEL NEJSME SCHOPNI VYKRÝT VAŠE OBJEDNÁVKY. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ

 

Na aktualizaci produktů a cen se pracuje. Prosíme o strpení.

Děkujeme za pochopení

| Sněhové frézy | Zahradní traktory | Štípače na dřevo | Sněhové frézy | Sněhové frézy diskuse | Traktory, štípače, frézy |Květiny, kytice |
výměna: powerkiting|zahradní traktory | Leták| SEO marketing | admin